Římské rolety

Nechcete na oknech záclony ani závěsy? A přitom by se Vám na oknech líbila nějaká dekorace?

Připadají Vám žaluzie příliš technické, neestetické, málo dekorativní?

V takovém případě pro Vás bude ideální použít tzv. římskou roletu.

 

Římská roleta je vzhůru skládaná záclona nebo závěs. Velice efektivní a krásná dekorace okna. A díky použitým materiálům působí jemnějším, přívětivějším dojmem, než klasické rolety. Okna v podstatě zdobí a dotváří. Jsou velice dekorativní.

Na římskou roletu se totiž dá použít téměř jakákoli látka. Roleta může sloužit k zatemnění místo závěsů nebo může být ze záclonové látky a nahrazovat funkci záclony a stínit např. před sluncem nebo před nechtěnými pohledy kolemjdoucích. Na rozdíl od rolety se ta římská nenavíjí na tyčku, ale skládá se ve vodorovných horizontálních skladech, které jsou od sebe vzdálené asi dvacet až třicet centimetrů. Římské roletky se ovládají provázkem nebo řetízkem, který zajišťuje jejich rovnoměrné vytahování.

Římská roleta je vytvořena částečně z látky, která tvoří hlavní plochu a je vybavena vyztužovacími tyčkami. Tyčky zajišťují rovné sklady látky, jsou zasunuty do vodorovně našitých tunýlků opakujících se pravidelně po celé výšce rolety.

Dále suchým zipem v horní části, který se pak nalepí na profil, vytahovacími šňůrkami a spodního zátěžového profilu v látce.

Profil je pak opatřen druhou stranou suchého zipu a celá látková část rolety se něj jednoduše přilepí. Takže se dá kdykoli zase sundat a po vyjmutí tyček a závaží i bez problémů vyprat nebo vyčistit.

Systém na roletu je možné přimontovat jak do stěny, tak do stropu. Záleží kolik místa máte nad oknem (min.20cm), aby roleta při stahování nebránila otevírání okna nebo dveří.

Při zaměřování okna na římskou roletu je třeba myslet také na délku přesahů po stranách, hlavně v případě, kdy má sloužit i k zatemnění okna. Pak je lepší zvolit přesahy alespoň 10 cm na každé straně. U všech římských rolet máte možnost výběru barvy tahacího řetízku a jeho umístění ( vlevo-vpravo).

Vaši vysněnou římskou roletu Vám ušijeme přesně dle Vašich představ. Rádi ji také přijedeme sami zaměřit, abyste si byli jistí, že vše bude perfektní.

PORADÍME VÁM

Nezávazně a zdarma
 

Naše designerky se s Vámi potkají u nás v Ateliéru či přímo u Vás doma.
 

Ateliér Lidická
Lidická 6, Praha 5
Tel.: 607 071 412/257 324 032

 

KONTAKTUJTE NÁS - DO 24H. SE VÁM OZVEME ZPĚT
  • Black LinkedIn Icon
  • Black Facebook Icon

NEJČASTĚJŠÍ OTÁZKY

KONTAKT
NÁŠ SHOWROOM
 

FACEBOOK
INSTAGRAM

GDPR

 

 

 

@2019 by Ateliér Lidická